fbpx
Telefon

0 (216) 348 37 37

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

Ortodonti

This post is also available in: entr

Ortodonti, diş çapraşıklıklarıyla ilgilenen diş hekimliği dalıdır. Çapraşık dişler, çeşitli sebeplere dayanmaktadır. Bu sebeple tedavileri de farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Tüm tedaviler, estetik bir gülümsemeye sahip olmanız için uygulanmaktadır.

Braketler (diş telleri), en sık başvurulan ve uygulanan tedavi yöntemidir.

 

kapakli-braketler-sabit-ortodontik-tedavi

Kapaklı Braketler:

Sabit ortodontik tedavilerde kullanılan kendinden kilitlenen son sistem braketlerdir. Klasik sabit mekaniklere göre daha hijyeniktirler ve daha hızlı düzelme sağlarlar, dolayısıyla tedavi daha kısa sürede tamamlanır.

lingual-ortodontik-tedavi

Lingual Ortodonti:

Dişlerin görünmeyen iç kısımlarına yerleştirilen braket sistemidir. Lingual sistemde kişiye özel braket hazırlatıldığı için kayıtlar alındıktan 2 ay sonra braket uygulaması yapılır. Alt çenede dilde oluşabilecek rahatsızlıkları önlemek amacıyla sıklıkla üst çenede lingual tedavi, alt çenede estetik braket kombinasyonu tercih edilir. Lingual tedavi gençler ve erişkinler için önerilen bir sistemdir.

estetik-braket-ortodontik-tedavi

Estetik Braketler:

Estetik braketler, metal braketlere alternatif olarak üretilen şeffaf görünümlü seramik yapıda mekaniklerdir. Erişkin ortodontisinde üst çenede ya da çift çenede estetik braket kullanımı yaygındır.

  seffaf-plak-ortodontik-tedavi

Invisalign (Şeffaf Plak Tedavisi)

Invisalign, kişiye özel olarak üretilen ve takıp çıkartılabilen bir seri akıllı plak kullanılan dijital ortodontik tedavi uygulamasıdır. Her plak değişikliğinde, dişlerde yavaş yavaş düzelme görülür. Ortalama 2 haftada bir plak değişikliği yapılır. Ortodontik tedavi planı, bilgisayarda 3 boyutlu olarak yapılarak tedavi sonucunu önceden görmeye olanak sağlar. Invisalign yazılımının gerçekleştirdiği sanal tedavi planında dişlerin tedavi boyunca gerçekleştireceği hareketler görülebilir.

Tedavinin avantajları, plakların estetik görünümlü olması, kolay temizlenebilmesi, rahat kullanılabilmesi ve kişiye özel olmasıdır.

Bu nedenle günlük hayata müdahale etmeden dişlerdeki ortodontik problemleri değiştirmenin en iyi yolu Invisalign tedavileridir.

Şeffaf Plak tedavileri, A.B.D. merkezli Invisalign (Align Tech) digital alt yapısı kullanılarak uygulanır.

 

Şeffaf Diş Plakları Nasıl Uygulanır ?

Ortodonti uzmanı, ilk seansta Itero ağız içi kamerayla diş kayıtlarınızı alarak ortodontik planlama yapar. Kayıtları laboratuvara göndererek , plana uygun akıllı plak üretilmesi talimatını verir. Laboratuvar, plak üretimine geçmeden önce tedavinin 3 boyutlu olarak gelişimini gösteren vaka analiz simülasyonunu gönderir. Simülasyon görüntüsü, ortodontik plana uygun ve biyolojik uyumlu hazırlanmışsa, ortodonti uzmanı plakların hazırlanması için onay verir ve süreç başlar.

 

Aligner (şeffaf diş plakları) Tedavilerinde Başarı:

Plak uygulamaları da sabit ortodontik tedaviler gibi ancak doğru planlandığında ve uygulandığında başarıya ulaşabilir. Sabit tedavilerden farkı, kullanım kolaylığıdır.

Ortodontik tedavi sonunda dişlerinizin nasıl görüneceğini merak ediyor musunuz? Buradan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 

ortodontik tedavi zamanlamasi buton

ortodontik tedavide kisiye ozel planlama buton

ortodontik tedavide kalicilik buton

 ortodontik tedavi hastalarina tavsiyeler

Unutmayın, etkileyici bir gülümsemeye sahip olmak elinizde!

 

Bizimle Canlı İletişime Geçin.

Randevunuzu Birlikte Oluşturalım.