fbpx
Telefon

0 (216) 348 37 37

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

Invisalign

This post is also available in: tr

Invisalign (Şeffaf Plak Tedavisi)

Telsiz ortodontik tedavi ya da telsiz ortodonti olarak da bilinen Invisalign şeffaf plak ile ortodontik tedavi , kişiye özel olarak üretilen ve takıp çıkartılabilen bir seri akıllı plak kullanılan dijital ortodontik tedavi uygulamasıdır. Her plak değişikliğinde, dişlerde yavaş yavaş düzelme görülür. Ortalama 2 haftada bir plak değişikliği yapılır. Ortodontik tedavi planı, bilgisayarda 3 boyutlu olarak yapılarak tedavi sonucunu önceden görmeye olanak sağlar. Invisalign yazılımının gerçekleştirdiği sanal tedavi planında dişlerin tedavi boyunca gerçekleştireceği hareketler görülebilir.

Tedavinin avantajları, plakların estetik görünümlü olması, kolay temizlenebilmesi, rahat kullanılabilmesi ve kişiye özel olmasıdır.

Bu nedenle günlük hayata müdahale etmeden dişlerdeki ortodontik problemleri değiştirmenin en iyi yolu Invisalign tedavileridir.

Şeffaf Plak tedavileri, A.B.D. merkezli Align Tech digital alt yapısı kullanılarak uygulanır.

Şeffaf Plak (Telsiz Ortodonti) Nasıl Uygulanır ?

Ortodonti uzmanı, ilk seansta Itero ağız içi kamerayla diş kayıtlarınızı alarak ortodontik planlama yapar. Kayıtları laboratuvara göndererek , plana uygun akıllı plak üretilmesi talimatını verir. Laboratuvar, plak üretimine geçmeden önce tedavinin 3 boyutlu olarak gelişimini gösteren vaka analiz simülasyonunu gönderir. Simülasyon görüntüsü, ortodontik plana uygun ve biyolojik uyumlu hazırlanmışsa, ortodonti uzmanı plakların hazırlanması için onay verir ve süreç başlar.

Telsiz Ortodontik Tedavilerde Başarı:

Şeffaf plak uygulamaları da sabit ortodontik tedaviler gibi ancak doğru planlandığında ve uygulandığında başarıya ulaşabilir. Sabit tedavilerden farkı, kullanım kolaylığıdır.

Şeffaf Plak Tedavisi

Telsiz Ortodontik Tedavi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Dijital Ortodonti

Ortodontik Tedavi Sonrası Nasıl Bir Gülümsemeye Sahip Olacaksınız?

Sabit Ortodontik Tedavi

Estetik Braketler, Görünmez Braketler, Kapaklı Braketler ile Ortodontik Tedavi