fbpx
Telefon

0 (216) 348 37 37

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

Dijital Ortodonti

This post is also available in: tr

DİJİTAL ORTODONTİ

 

Kliniğimizde, diş hekimliğinin diğer alanlarında olduğu gibi, ortodontik tedavilerde de dijital teknolojiler kullanılmaktadır. Itero Scanner (itero ağız içi tarayıcısı) ile, ortodontik tedavi sonrası dişlerinizin nasıl görüneceğini dakikalar içinde görebilme şansınız olmaktadır.

Ortodontide teşhis ve tedavi planı oluşturulması için diş ve çene kayıtları alınması gereklidir. Dijital panoramik ve sefalometrik radyografiyle çene yapıları incelenirken, ağız içi 3 boyutlu cad cam kameralarla hastalarımızdan ölçü kayıtları alınabilmektedir.

Yüksek teknoloji ürünü ortodontik tedavi çeşitleri de vardır. Tamamen dijital olarak tasarlanan ve üretilen Invisalign ve Incognito mekanikleri, kliniğimizde uzun yıllardır başarıyla uygulanmaktadır.

ortodontik tedavi sonrasi dislerin gorunumu - itero scanner

Itero

Ortodontik tedavi sonunda dişlerinizin nasıl görüneceğini merak ediyor musunuz?

Itero ağız içi tarayıcısı ile, dakikalar içerisinde ortodontik tedavi sonucunuzu görme şansınız var.

Invisalign (Şeffaf plak) uygulamaları ile dişler, sabit ortodontik tedavide olduğu gibi yer değiştirerek zaman içerisinde düzelirler. Plak uygulamaları, ciddi ortodonti bilgisi ve tecrübesi, gelişmiş bir  laboratuvar altyapısı ve klinik ekipman desteği gerektirir. Invisalign, A.B.D. merkezli, uzun yıllardır milyonlarca ortodontik vaka tedavisi yapmış ve kendini kanıtlamış bir sistemdir.

Align sistemi, Itero tarayıcı ile ortodontik tedaviyi bir üst boyuta taşımıştır. Klinik randevunuzda bir kaç dakikada yapılan ağız içi kamera çekimi ile, hem ölçü verme zahmetinden kurtulacak, hem de tedavi sonucunuzu klinikteki ekranda görerek kararınızı netleştirebileceksiniz. Itero, direk invisalign sistemine bağlı olduğu için, ölçülerin uluslararası transferi gibi zaman kaybettiren prosedürleri atlamış ve bir an önce plaklarınıza kavuşmuş olacaksınız.

Şeffaf Plak ile Ortodontik Tedavi

Şeffaf Plaklar (Invisalign) ile Ortodontik Tedavi

Sabit Ortodontik Tedaviler

Braket Sistemleri, Lingual Ortodonti, Estetik Braketler, Porselen Braketler