fbpx
Telefon

0 (216) 348 37 37

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

İmplant Uygulamalarının Avantajları

This post is also available in: tr

dental implant uygulamasi-dis implantlari

NEDEN İMPLANT YAPTIRMALIYIM?

Dental İmplant Uygulamasının Avantajları:

Diş implantları sağladıkları pek çok avantaj nedeniyle, diş kayıplarının telafisinde bugün için kullanılan en başarılı tedavi yöntemi olarak kabul edilmektedir. İmplant uygulamasının avantajları; maliyet etklinliği, konuşma ve yeme fonksiyonlarının yeniden kazanılması ve doğal bir gülümsemeye sahip olmak olarak özetlenebilir.

 

Doğal bir gülümseme

Diş implantları üzerine yapılan restorasyonlar doğal dişiniz gibi görünür ve benzer şekilde hissedilir. Yeni dişin rengi ve formu diğer dişlerinize uygun yapılır. Doğal görünümlü, sabit ve sağlam dişler ile güvende hissedersiniz.

 

Normal yemek yeme ve konuşma

– Dişlerinizi kaybettiğinizden beri bazı yemeklerden vazgeçtiniz mi?

– Yemek sırasında dişlerinizi temizlemek için sofradan kalkma ihtiyacı duyuyor musunuz?

– Yakınlarınız veya arkadaşlarınızla konuşurken, eksik dişleriniz veya protezlerin varlığı konuşmanızı zorlaştırıyor mu?

Diş implantları, doğal dişlerin tam fonksiyonunu geri getirir. Dolayısıyla yiyecekleriniz ne kadar sert, gevrek veya yapışkan olursa olsun, diş implantları ile yediklerinize sınır getirmek zorunda kalmazsınız. Ve arkadaşlarınızla konuşurken dişleriniz nedeniyle iletişimde sıkıntı yaşamazsınız.

İmplantlar sayesinde kendi orjinal dişlerinizle yaşayacağınız konuşma ve yeme performansını yakalarsınız.

 

Komşu dişler bozulmadan kalır

Diğer restorasyon yöntemlerinde genellikle diş eksiklerini tamamlamak için komşu dişlerin aşındırılması gereklidir. Diş implantları komşu dişlere zarar vermez. Orjinal dişleriniz dokunulmadan kalır.

 

Kararlı ve rahat uyum

Diş implantları çene kemiğine sabitlendiğinden, genellikle diğer restorasyonlardan daha kalıcı, daha rahat ve uzun ömürlüdür. Üstelik, diş implantları, vücudun onlara tolerans gösterdiği anlamına gelen biyo-uyumlu materyalden yapılmıştır.

 

Uzun süreli ve kanıtlanmış bir çözüm

Diş implantları çok dayanıklıdır. Uygun bakım ve iyi ağızdan hijyen ile implantlar uzun yıllar ya da ömür boyu sürecektir. 1965’te ilk hastaya modern diş implantları yapıldığından bugüne binlerce araştırma yapıldı ve implant uygulamaları daha da geliştirildi.

 

Maliyet etkinliği

İmplant tedavisi sağlığınıza ve refahınıza uzun vadeli bir yatırım olarak düşünülebilir – kısaca hayatınıza bir yatırım. Diğer restorasyonlarla karşılaştırıldığında, maliyetler ilk bakışta daha yüksek gözükebilir. Bununla birlikte, yüksek bakım masrafları, çene kemiğinde dişsiz bölgelerde kemik erimesinin devam etmesi ve sonuçta daha fazla diş kaybı, diğer restorasyonları uzun vadede daha pahalı hale getirebilir.