fbpx
Telefon

0 (216) 348 37 37

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

İmplant Çeşitleri

This post is also available in: tr

İmplant çeşitleri, tek diş eksikliğinde uygulanan tedavi, çoklu diş eksikliğinde uygulanan tedavi, tüm diş eksikliklerinde uygulanan tedavileri ifade etmektedir.

İmplant tedavisinde size en uygun tedavinin hangisi olduğuna hekiminiz karar verecektir. Aşağıda, implant tedavileri hakkında genel bilgiler verdik.

 

İmplant tedavi seçenekleri

Tek diş eksikliği:

Herhangi bir nedenle bir dişiniz kaybettiğinizde, çözüm olarak kliniğimizde sadece implant tedavisi önerilmektedir. Hatta eski yapılmış köprüler bile değiştirilirken, aradaki diş boşluğunun implant ile tamamlanması ve dişlerinizin tek tek yapılması önerilmektedir.

 

tek dis eksikliginde uygulanan implant

Çok diş eksikliği:

Birden fazla implant yerleştirip birbirlerine köprü ile bağlanır. Eksik her diş için bir implant yapmak yerine daha az sayıda implant yapılmaya çalışılır. Her türlü diş kaybı senaryolarına göre ideal implant konumlandırmaları tanımlanmıştır. Size özel kaç adet implant ile nasıl bir üst protez yapısının en ideal olduğunu muayene sırasında size görsel ve yazılı olarak sunabiliriz.

 

coklu dis eksikliklerinde uygulanan implantlar

Tüm çene diş eksikliği:

Tüm diş eksikliklerinde yapılan hareketli protezlerde, zamanla çene kemiğinin erimesine bağlı olarak protez uyumunu kaybedebilir. Bu durumda protezin oynaması, altına besin kaçması vs… sorunlar yaşamaya başlarsınız. Aynı zamanda kemik erimesi nedeniyle oluşan anatomik değişiklikler sonucu dudaklarınızın veya yanaklarınızın çökmesi gibi yüz görünümünde estetik problemler ile karşılaşabilirsiniz.

Dental implantlarla tedavi edilen dişsiz ağızlarda ise implantlar kemikle kaynaştığı için dişlerin güvenle fonksiyon görerek kemiğin sağlıklı kalması ve kişinin yüz hatlarının korunması sağlamaktadır.

 

Alt çenede iki implant destekli, hareketli protez:

Alt çene tüm diş eksikliklerinde protez kullanan kişiler, bazen protezin oynamasından ve altına besin kaçmasından yakınırlar. Alt çene protezinin konforunu arttırmak için en basit çözüm, implantlardır. Ön bölgede yerleştirilecek iki implant ile protez birbirine locator adlı bir parça ile birbirine bağlanır. Proteziniz sadece siz istediğiniz zaman çıkar. Hareketli bir protezi çene kemiğine implantlar ile sabitlemek, günlük konforunuzu arttırır.

alt cenede hareketli protez

All on 4 (alt çenede dört implant destekli sabit protez):

Alt çene tüm diş eksikliklerinde hareketli bir protezi herkes kullanmak istemeyebilir. Bu durumda size önerilecek tedavi, alt çenede dört adet implant üzerine vidalanarak sabitlenecek implant üstü bir protezdir. All-on-four (hepsi dört tane üzerinde) adlı bu protez tipi uzun yıllardır, başarıyla kullanılmaktadır. Proteziniz sadece diş hekiminiz tarafından istenildiği taktirde çıkartılabilir. Alt çenede sabit dişlerinizin olması tüm dişsizlik durumunda en çok önerilen tedavi seçeneğidir.

 

all in 4 - sonodent dis klinigi

6 veya daha fazla implant destekli sabit protez:

Üst çene tüm diş eksikliklerinde hareketli bir protez kullananlar, damağın protez ile kapalı olmasının nasıl bir his olduğunu iyi bilirler. Üst çenede tüm dişsizlik durumunda uygulanacak en iyi tedavi seçeneği, implant destekli sabit bir protezdir. Bu tarz bir implant üstü protezde damak tamamen açıktır. Dişler birbirine köprü şeklinde bağlanmıştır. Sadece diş hekiminiz istediğinde çıkartılır. Üst çenede sabit, damağı açık bir proteze sahip olmak, yaşam kalitenizi ve özgüveninizi arttırır.

 

6 ya da daha fazla implant destekli sabit protez

İmplant çeşitleri ve implant uygulamaları hakkında genel bilgiler vermeye çalıştık.

Dental İmplant

İmplantlar hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum.