fbpx
Telefon

0 (216) 348 37 37

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

Estetik Diş Hekimliği

This post is also available in: tr

lamina dis - estetik dis hekimligi

Estetik diş hekimliği uygulamaları ; gülüş tasarımı yapılırken uyguladığımız bazı tedavileri ifade etmektedir. Lamina, zirkonyum – emax, bonding uygulaması, diş beyazlatma, pembe estetik gibi restorasyonlar, estetik diş hekimliği uygulamalarıdır.

Lamina

Estetik diş hekimliği uygulamalarının ilki lamina uygulamasıdır. Laminalar, dişlerin ön yüzlerine yapışan, dişlerinizin doğal rengine göre hazırlanabilen, ince porselen yapılardır. Tedavi süreci kısadır.

Lamina Dişler İle Etkileyici Bir Gülümseme

Estetik Gülüş Tasarımı

zirkonyum kaplama disler - estetik dis hekimligi

 

Zirkonyum ve E-Max

Estetik diş hekimliği uygulamalarının bir başka tedavi yöntemi de zirkonyum kuronlar emax kuronlardır. Bu materyallerin estetik görünümleri ve biyo-uyumlu olmaları, e-max ve zirkonyum kuronların günümüzde yaygın olarak kullanılmasını sağlamaktadır.

Dijital diş hekimliğinin gelişmesi, bilgisayarla 3 boyutlu tasarım ve üretim teknolojisinin (CAD-CAM) ilerlemesiyle E-max ve zirkonyum dışında da bir çok porselen materyali diş hekimlerinin kullanımına sunulmuştur.

Estetik diş hekimliği uygulamalarında vakaya göre materyal seçimi, başarılı ve mükemmel sonuç elde edilmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

 

Zirkonyum ve E-Max

Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları

bonding-islemi-oncesi-sonrasi

Bonding

Estetik diş hekimliği uygulamalarından olan bonding; estetik kompozit dolgu maddelerinin dişlere yapıştırılması işlemidir. Diş üzerindeki beyaz ya da sarı lekelerin kapatılması,  dişler arasındaki boşlukların kapatılması, herhangi bir nedenle hasar görmüş ya da kırılmış dişlerin tedavi edilmesi ya da sağlıklı dişlerin estetik amaçla şekillerinin değiştirilmesi durumlarında başvurduğumuz yöntemlerden biridir.

 

Bonding

Bonding Uygulaması Hakkında Daha Fazla Bilgi

dis-beyazlatma-cesitleri

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma , çeşitli nedenlere bağlı olarak renk değiştirmiş dişleri beyazlatmak için kullanılan kozmetik bir oksijenizasyon yöntemidir.

Dişlerdeki renkleşmelerin sebepleri; genetik faktörlere, yaşlanmaya, bazı ilaçların kullanımına, kötü ağız hijyenine, sigara kullanımına, bazı yiyecek ve içeceklere bağlı olarak gelişebilir.

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma ile Etkileyici Bir Gülümseme