fbpx
Telefon

0 (216) 348 37 37

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

İmplant Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

This post is also available in: tr

Kliniğimizde, implant hakkında sıkça sorulan sorular bu sayfamızda cevapladık. İmplant ömrü, en iyi implant markası, diabetli kişilere implant yapılabilir mi? (şeker hastalığı olan kişiye implant yapılır mı?), implant kanser yapar mı ve daha birçok sorunun cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

implantlar hakkinda sikca sorulan sorular - sonodent dis klinigi

 

İmplantların ömrü nedir? (dental implantların kullanım süresi)

İyi bir planlama ile yerleştirilmiş ve protezleri en iyi şekilde yapılmış ve implant çevresindeki dokuların sağlıklı olduğu durumlarda implantların bir ömür kullanılmasını beklemekteyiz. Düzenli klinik kontroller ile olası risklerin azaltılmasıyla, pek çok implant yaptığımız kişi, implantlarını uzun yıllar ve sağlıkla kullanacaktır.

İmplant ömrü ve kullanım süresi ile ilgili ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

 

En iyi implant markası hangisidir? 

Günümüzde kullanılan implantların hepsi, yüksek teknoloji gerektiren yöntemlerle üretilmektedir. Kliniğimizde kullanılan her ürün gibi implantlar için de uyguladığımız kriterler mevcuttur.

– Üretici firmanın kullandığı teknoloji,

– Cerrahi ve protetik seçeneklerin ihtiyacımızı karşılaması

– Uzun dönem başarıyı belgeleyen bilimsel yayınlar

– Clean implant belgesi

– İmplant firmasının Türkiye temsilcisinin hizmet kalitesi ve güvenirliliği.

– Dünya çapında destek

– Ömür boyu garanti

Yine de başarılı bir implant tedavisi için, doktorunuzun protetik ve cerrahi bilgisi, kullanılacak implantın markasından daha önemlidir.

 

İmplantların başarı oranı nedir?

Kliniğimizde 2005 yılından bugüne implant uygulaması yapılmaktadır. İmplant başarı oranımız %98’dir. Başarısızlık durumunda, aynı gün veya birkaç ay bekledikten sonra yeni bir implant yerleştirilmektedir.

 

İmplantımın markasını bilmem gerekir mi?

Evet. Size uygulanan implantın markasını, modelini, üretim ve seri numarasını, nerede, kim tarafından hangi tarihte yapıldığını içeren bir raporunuzun olması önemlidir. İmplant üzerindeki protezlerin yıllar sonrasında değiştirilmesi gerektiğinde, bu bilgiler işlemi yapacak hekimin başarılı bir tedavi yapabilmesi için gerekli olacaktır. Bu bilgileri istemek en doğal hakkınızdır ve hekiminiz dışında, sizin tarafınızdan da bilinmesi son derece önemlidir.

Kliniğimizde kullandığımız implant markalarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

İmplant ile birlikte aynı gün dişim takılabilir mi?

Evet. İmplantların yerleştirilme sıkılığı, eksik diş sayısı, eksik dişlerin konumu, hastanın sağlık durumu uygun olduğunda implant üstüne geçici dişler yapılabilir.

 

İmplant tedavisi süresince hiç dişsiz kalacak mıyım?

Hayır. İmplant üstüne sabit veya hareketli geçici diş seçenekleri uygulanabilir.

 

Diyabetli kişilere implant yapılabilir mi? (Şeker hastalarına implant uygulanabilir mi?)

Evet. HgA1c düzeyi normal değerlerde (5,6) olduğu sürece implant veya başka cerrahi uygulamalar rahatlıkla yapılabilir. Şeker hastalarına implant uygulanabilir.

 

Diş implantları kanser yapar mı? 

Hayır. Diş implantlarının bugüne kadar kansere neden olduğunu bildiren hiçbir bilimsel yayın yoktur. Tersine, ağız kanseri olan kişilere, implantlar yapılmaktadır. Daha fazla bilgi için https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=dental+implant+AND+cancer

 

İmplantların kötü yerleştirilmesi ne demek?

Diş eksikliği sorunlarına çözüm olarak implant uygulaması önerilmektedir. Ancak implant uygulamasından çok, yerleştirilecek implanta bağlanacak protez daha önemlidir. İyi bir protezde İyi bir protez yapılabilmesi için ise implantların doğru konumda ve açıda yerleştirilmiş olması gereklidir. Bazen kötü yerleştirilmiş implantların üzerindeki protezlerin sorunlarının çözümlenebilmesi için hastalarımızın implantlarını söküp yeniden implant yerleştirmemiz bile gerekmektedir.

 

İmplant

Dental İmplantlar Hakkında Bilgiler