fbpx
Telefon

0 (216) 348 37 37

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

Diş Beyazlatma

This post is also available in: entr

ofis tipi dis beyazlatma - sonodent dis klinigi - bagdat caddesi

 

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma işlemi çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş dişleri beyazlatmak için kullanılan kozmetik bir oksijenizasyon yöntemidir.

Genetik faktörler, yaşlanma, bazı ilaçların kullanımı, kötü ağız hijyeni, sigara kullanımı, bazı yiyecek ve içecekler dişlerdeki renkleşmelerin nedenleri olarak sayılabilir.

Beyazlatma işlemi sadece doğal dişler üzerinde yapılabilir. Köprü ve diş rengindeki estetik dolguların renklerinde beyazlatma işlemi sonrasında farklılık olmaz.

Beyazlatma sonrasında çoğunlukla belirgin bir renk değişikliği elde edilir. Beyazlatma işlemi mutlaka diş hekimi kontrolü altında yapılmalıdır.

 

Diş Beyazlatma Nasıl yapılır?

Bu sistemde dişlere uygulanan beyazlatma jelini aktifleştirmek için özel tüplerde karıştırma işlemi yapılır ve dişlere uygulanır. Klinikte beyazlatma genelde tek seansta toplam 60 dakika içerisinde tamamlanır.

Evde Diş Beyazlatma: (Home Bleaching)

Nasıl yapılır?

Evde diş beyazlatma sisteminde kişiye özel hazırlanan ince plaklar kullanılır. Beyazlatma jeli doldurulmuş plak her gün belli bir süre (birkaç saat veya gece boyunca) takılarak beyazlatma gerçekleştirilir.

Evde beyazlatma sisteminde genellikle 1 hafta içerisinde sonuç alınır.