Bağdat Caddesi Birgen Plaza No: 226 Kat: 4/16 Kadıköy/İstanbul

0(532)3168100

Telefon

0 (216) 348 37 37

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

Ortodontik Tedavi Zamanlaması

This post is also available in: en tr

pedodonti ortodonti bagdat caddesi dis klinigi kadikoyErken Dönem Süt Dişlenmesi

Çocuklarda süt dişleri tamamlandıktan sonra ortodontik açıdan çene gelişimi kontrolü yapılması gerekir. Bu dönemde ortodontik tedavi açısından yapılacak uygulamalar kısıtlıdır. Ancak parmak emme, yanlış yutkunma gibi problem yaratabilecek alışkanlıkları giderici basit uygulamalar yapılabilir.

karisik dislenme donemi pedodonti ortodonti bagdat caddesi kadikoy

Karışık Dişlenme Dönemi

Kalıcı dişlerin ağız içine gelmeye başladığı dönem olduğundan çene darlığı olan vakalarda çapraşıklık sıklıkla görülen problemler arasındadır.

Çapraşıklık oluşması ortodontik tedaviye hemen başlanması gerektiği anlamına gelmez. Erken dönem tedavisi gerekli olan vakalara müdahale edilir.

surekli dislenme doneminde ortodontik tedavi sonodent dis klinigi bagdat caddesi

Sürekli Dişlenme Dönemi

Ortodontinin en sık uygulandığı dönemdir. Büyüme-gelişimde bireysel farklılıklar olduğu için sürekli dişlerin tamamlanması her vakada aynı yaşta görülmemektedir. Bu nedenle ortodontide kronolojik yaştan daha çok kişinin kemik yaşı dikkate alınır. Sağlıklı diş ve dişetlerine sahip her birey bu dönemde tedavi görebilir.

 

eriskin ortodontisi bagdat caddesi sonodent kadikoy

Erişkin Ortodontisi

Büyüme-gelişim döneminde tedavi görmemiş kişiler, ağızda diş çekimine bağlı dişlerin boşluklara devrildiği; buna bağlı olarak implant yada protez yapılamayan vakalar, dişeti sağlığı bozulmuş ve kemik desteğini yitirerek yer değiştiren dişlere sahip bireyler, yaşlanmayla birlikte gülme hattının değişmesi vb nedenlerle ortodonti ihtiyacı olan vakalar her yaşta tedavi olma şansına sahiptir.

Tedavi planlamasında öncelikle kişinin beklentisi dikkate alınır; bazı vakalarda ortodonti-estetik diş hekimliği birlikteliği ile daha güzel sonuçlara ulaşılır. Ağızdaki probleme dönük kısa süreli ortodontik tedaviler erişkin ortodontisinde sıklıkla yapılan uygulamalardır.

This post is also available in: en tr