Bağdat Caddesi Birgen Plaza No: 226 Kat: 4/16 Kadıköy/İstanbul

0(532)3168100

Telefon

0 (216) 348 37 37

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

Ortodontik Tedavi İhtiyacı

This post is also available in: tr

ORTODONTİK TEDAVİ İHTİYACI

Ortodontik Tedavi ihtiyacı, bireysel farklılıklar göstermektedir. Çene yapısı ile ilgili problemlerde genellikle erken tedavi önerilirken, diş kaynaklı sorunlarda sürekli dişlenmenin bitmesi beklenebilir.

İdeal olan, süt dişlerinin çıkmasıyla birlikte diş hekimi kontrollerinin başlaması, ağızda dişhekiminin fark ettiği sıradışı bir durum varsa ortodontistin müdahale etmesidir.

Çocukların en geç ilk sürekli dişlerin ağızda görülmeye başladığı 6 yaş civarında ortodonti uzmanına getirilmesi gerekmektedir. Asimetri, ya da erken dönemde giderilebilecek bir çene problemi varlığında hareketli ya da sabit apareylerle ortodontik tedaviye başlangıç yapılır.

Çene problemi olmayan çocuklarda, sürekli dişlerin ağızda yer alacağı 12 yaş civarına kadar 6 ayda bir kontrollerle devam edilir.
Erişkinlerin de çocuklar gibi çeşitli ortodontik bozuklukları olabilmektedir. Dişeti sağlığı ve ağız bakımı yerinde olan bireyler, her yaşta ortodontik tedavi görebilirler.

Erişkinlerde, implant ya da protez öncesi dişlerin düzenlenmesi için de sıklıkla ortodontik tedavi yapılmaktadır. Bu vakalarda amaç, yapılacak restorasyonun daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlamaktır.

This post is also available in: tr