Telefon

0 (216) 348 37 37

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

Ortodontik Tedavi Çeşitleri

This post is also available in: tr

Ortodonti, diş çapraşıklıklarıyla ilgilenen diş hekimliği dalıdır. Çapraşık dişler, çeşitli sebeplere dayanmaktadır. Bu sebeple tedavileri de farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Tüm tedaviler, estetik bir gülümsemeye sahip olmanız için uygulanmaktadır.

Braketler (diş telleri), en sık başvurulan ve uygulanan tedavi yöntemidir.

ortodonti uzmani - kapakli braketler bagdat caddesiKapaklı Braketler:

Sabit ortodontik tedavilerde kullanılan kendinden kilitlenen son sistem braketlerdir. Klasik sabit mekaniklere göre daha hijyeniktirler ve daha hızlı düzelme sağlarlar, dolayısıyla tedavi daha kısa sürede tamamlanır.

lingual ortodontik tedavi bagdat caddesi sonodentLingual Ortodonti:

Dişlerin görünmeyen iç kısımlarına yerleştirilen braket sistemidir. Lingual sistemde kişiye özel braket hazırlatıldığı için kayıtlar alındıktan 2 ay sonra braket uygulaması yapılır. Alt çenede dilde oluşabilecek rahatsızlıkları önlemek amacıyla sıklıkla üst çenede lingual tedavi, alt çenede estetik braket kombinasyonu tercih edilir. Lingual tedavi gençler ve erişkinler için önerilen bir sistemdir.

  invisalign fiyatlari kadikoy sonodentInvisalign:

Kişiye özel hazırlatılan takıp çıkartmalı plaklarla yapılan ortodontik tedavilerdir. Hafif çapraşıklık vakaları için uygundur. Invisalign sisteminde öncelikle hasta kayıtları alınıp laboratuvara gönderilir. Invisalign merkezinde plaklar 3 boyutlu bilgisayar ortamında hazırlanarak ortalama 1.5 aylık bir süre içersinde kliniğe ulaştırılır. Tedavi süresi kişiden kisiye değişiklik göstermektedir. Invisalign gençler ve erişkinler için önerilen bir sistemdir.

 estetik braket fiyatlari kadikoy sonodent

Estetik Braketler:

Estetik braketler, metal braketlere alternatif olarak üretilen şeffaf görünümlü seramik yapıda mekaniklerdir. Erişkin ortodontisinde üst çenede ya da çift çenede estetik braket kullanımı yaygındır.

 

 

Unutmayın, etkileyici bir gülümsemeye sahip olmak elinizde!

Ortodontik tedavilerle ilgili videolarımız çok yakında sitemize eklenecektir.

Bizimle Canlı İletişime Geçin.

Randevunuzu Birlikte Oluşturalım.

This post is also available in: tr