Telefon

0 (216) 348 37 37

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

İmplant Uygulamalarının Avatajları

This post is also available in: tr

NEDEN İMPLANT YAPTIRMALIYIM?

Diş implantları sağladıkları pek çok avantaj nedeniyle, diş kayıplarının telafisinde bugün için kullanılan en başarılı tedavi yöntemi olarak kabul edilmektedir.

 

Doğal bir gülümseme

Diş implantları üzerine yapılan restorasyonlar doğal dişiniz gibi görünür ve benzer şekilde hissedilir.Yeni dişin rengi ve formu diğer dişlerinize uygun yapılır.Doğal görümünlü, sabit ve sağlam dişler ile güvende hissedersiniz.

 

Normal yemek yeme ve konuşma

Dişlerinizi kaybettiğinizden beri bazı yemeklerden vazgeçtiniz mi? Yemek sırasında dişlerinizi temizlemek için sofradan kalkma ihtiyacı duyuyor musunuz? Yakınlarınız veya arkadaşlarınızla konuşurken, eksik dişleriniz veya protezlerin varlığı konuşmanızı zorlaştırıyor mu?Diş implantları, doğal dişlerin tam fonksiyonunu geri getirir. Dolayısıyla yiyecekleriniz ne kadar sert, gevrek veya yapışkan olursa olsun, diş implantları ile yediklerinize sınır getirmek zorunda kalmazsınız. Ve arkadaşlarınızla konuşurken dişleriniz nedeniyle iletişimde sıkıntı yaşamazsınız. İmplantlar sayesinde kendi orjinal dişlerinizle yaşayacağınız konuşma ve yeme performansını yakalarsınız.

 

Komşu dişler bozulmadan kalır

Diğer restorasyon yöntemlerinde genellikle diş eksiklerini tamamlamak için komşu dişlerin aşındırılması gereklidir. Diş implantları komşu dişlere zarar vermez. Orjinal dişleriniz dokunulmadan kalır.

 

Kararlı ve rahat uyum

Diş implantları çene kemiğine sabitlendiğinden, genellikle diğer restorasyonlardan daha kalıcıı, daha rahat ve uzun ömürlüdür. Üstelik, diş implantları, vücudun onlara tolerans gösterdiği anlamına gelen biyouyumlu materyalden yapılmıştır.

 

Uzun süreli ve kanıtlanmış bir çözüm

Diş implantları çok dayanıklıdır.Uygun bakım ve iyi ağızdan hijyen ile implantlar uzun yıllar ya da ömür boyu sürecektir. 1965’te ilk hastayamodern diş implantları yapıldığından bugüne binlerce araştırma yapıldı ve implant uyguamaları daha da geliştirildi.

 

Maliyet etkinliği

İmplant tedavisi sağlığınıza ve refahınıza uzun vadeli bir yatırım olarak düşünülebilir – kısaca hayatınıza bir yatırım.Diğer restorasyonlarla karşılaştırıldığında, maliyetler ilk bakışta daha yüksek gözükebilir. Bununla birlikte, yüksek bakım masrafları, çene kemiğinde dişsiz bölgelerde kemik erimesinin devam etmesi ve sonuçta daha fazla diş kaybı, diğer restorasyonları uzun vadede daha pahalı hale getirebilir.

This post is also available in: tr