Bağdat Caddesi Birgen Plaza No: 226 Kat: 4/16 Kadıköy/İstanbul

0(532)3168100

Telefon

0 (216) 348 37 37

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

Emax / Zirkonyum

This post is also available in: tr

zirkonyum kaplama fiyatlari ve emax bagdat caddesi sonodent dis klinigi

Zirkonyum ve E.Max

Estetik dişhekimliğinde seramik kuronların tercih edilmelerinin en önemli nedenleri estetik görünümleri ve biyouyumlu olmalarıdır. Bu nedenle E-max ve zirkonyum kuronlar günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır.

E-max kuronların ışık geçirgenlikleri zirkonyum kuronlara göre daha fazla olduğundan ön bölge estetik uygulamalarında doğal ve estetik bir görünüm elde edilebilmesi için çoğunlukla E-max kuronlar uygulanmaktadır.

Zirkonyum kuronlar ise E-max kuronlara göre çiğneme kuvvetine karşı daha dayanıklıdır ve arka bölge estetik restorasyonlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kişinin diş sıkma, gıcırdatma, sigara içme vb alışkanlıkları tedavi planını ve kullanılacak materyali etkileyen diğer faktörlerdir.

Diş hekimliğinde bilgisayarla 3 boyutlu tasarım ve üretim teknolojisinin (CAD-CAM) gelişmesiyle E max ve zirkonyum dışında da birçok porselen materyali kullanıma girmiştir.

Estetik dişhekimliği uygulamalarında vakaya göre materyal seçimi, başarılı ve mükemmel sonuç elde edilmesi için çok önemlidir.

 

zirkonyum fiyatlari kadikoy emax kaplama bagdat caddesi

This post is also available in: tr