Bağdat Caddesi Birgen Plaza No: 226 Kat: 4/16 Kadıköy/İstanbul

0(532)3168100

Telefon

0 (216) 348 37 37

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

Dijital Diş Hekimliği

This post is also available in: tr

 dijital dis hekimligi bagdat caddesi sonodent

Diş hekimliği alanında teknolojiler geliştikçe, tedavi süreleri oldukça kısalıyor; hata payı da aynı ölçüde azalıyor. Kliniğimizde, hastalarımızın memnuniyeti ilk amacımız olduğu için; teknolojik gelişmeler yakından takip edilmektedir.

Dijital diş hekimliği de; bu bağlamda birçok alanda bize yardımcı olmaktadır. Lamina kaplamalardan implantlara kadar birçok tedavide dijital diş hekimliğini kullanmakta; tüm verileri dijital ortama aktardıktan sonra ölçümler, hesaplamalar ve tüm bunların sonunda üretime kadar tüm aşamalar bilgisayar ve bilgisayar destekli araçlarla gerçekleştirilmektedir.

cerec ve cad cam uygulamasi porselen dis kadikoy

  •  dijital dis hekimligi bagdat caddesi sonodentCerec Uygulaması Nedir?
  • Hasta başında uygulanan bilgisayar destekli, porselen restorasyon tasarım ve üretim sistemidir.
  • Özel kamerası ile dişlerin ölçüsü sistemin bilgisayarına 3 boyutlu olarak aktarılır ve restorasyon bilgisayar ortamında diş hekimi tarafından tasarlanır.
  • Uygun renkte seçilen özel porselen blok, sistemin üretim ünitesine yerleştirilir ve porselen diş restorasyonu 10 dakika içerisinde üretilir.
  • Laboratuar ortamında yapılabilecek tüm değişiklikler, birkaç dakika içerisinde yapılarak tek seansta istenilen sonuca ulaşılır.
 • Kliniğimizde 2005 yılından günümüze CEREC uygulamaları yapılmaktadır.

cerec-uygulamasi-bagdat-caddesi-dis-klinigi-sonodent-dislerin gorunumu

CEREC VİDEOLARI:
VİDEO 1:

VİDEO 2:

VİDEO 3:

cerec cad cam butonu

buton dijital renk analizi

buton dijital anestezi

Itero

Ortodontik tedavi sonunda dişlerinizin nasıl görüneceğini merak ediyor musunuz?
Itero ağız içi tarayıcısı ile, dakikalar içerisinde ortodontik tedavi sonucunuzu görme şansınız var.
Invisalign (Şeffaf plak) uygulamaları ile dişler, sabit ortodontik tedavide olduğu gibi yer değiştirerek zaman içerisinde düzelirler. Plak uygulamaları, ciddi ortodonti bilgisi ve tecrübesi, gelişmiş bir  laboratuvar altyapısı ve klinik ekipman desteği gerektirir. Invisalign, A.B.D. merkezli, uzun yıllardır milyonlarca ortodontik vaka tedavisi yapmış ve kendini kanıtlamış bir sistemdir.
Align sistemi, Itero tarayıcı ile ortodontik tedaviyi bir üst boyuta taşımıştır. Klinik randevunuzda bir kaç dakikada yapılan ağız içi kamera çekimi ile, hem ölçü verme zahmetinden kurtulacak, hem de tedavi sonucunuzu klinikteki ekranda görerek kararınızı netleştirebileceksiniz. Itero, direk invisalign sistemine bağlı olduğu için, ölçülerin uluslararası transferi gibi zaman kaybettiren prosedürleri atlamış ve bir an önce plaklarınıza kavuşmuş olacaksınız.

This post is also available in: tr