Bağdat Caddesi Birgen Plaza No: 226 Kat: 4/16 Kadıköy/İstanbul

0(532)3168100

Telefon

0 (216) 348 37 37

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

Sterilizasyon

This post is also available in: en tr

dis klinigi sterilizasyon sonodent bagdat caddesi

Otoklav Kullanımı:

Sterilizasyon diş hekimliği pratiğinde enfeksiyon kontrol işleminin en önemli parçasıdır. Diş Hekimliğinde kullanılan aletlerin sterilizasyonu için en gelişmiş cihaz, basınçlı buhar ile 100 % sterilizasyon sağlayan Otoklav cihazıdır.

Kliniğimizde 2 adet Melag ve 1 adet Statim Otoklav cihazı ile sterilizasyon yapılmaktadır. Otoklav sterilizasyon etkinliği, İ.Ü. Mikrobiyoloji A.D tarafından her ay düzenli olarak denetlenmektedir.

sterilizasyon otoklav kullanimi sonodent kadikoy

Dezenfektan Spreyler ve Çözeltiler (Solüsyonlar):

Hasta koltukları her hastadan sonra dezenfektan spreylerle temizlenir, baş konulan kısımdaki koruyucu örtü değiştirilir. Hastalardan alınan ölçü ve bu ölçülerden elde edilen alçı modeller laboratuara gönderilmeden ve laboratuardan gelen her tür protez ve aparey hasta ağzına temas ettirilmeden önce dezenfektan solüsyonlarda bekletilir, Klinik ve tedavi ünitelerinin yerleri her gün klorlu solüsyonlarla temizlenmektedir.

Tek Kullanımlık (Disposible) Aletler:

Kliniğimizde kullanılan enjektörler, hastaların ağızlarını çalkaladıkları plastik bardaklar, anestezik solüsyonlar, tedavi sırasında ağızdaki tükürüğü emen aspirator uçları başta olmak üzere irili ufaklı bir çok malzeme tek bir hastada kullanılır ve sonra atılır.

dis klinigi tek kullanimlik araclar bagdat caddesi

Hasta Önlüğü, Muayene Eldiveni, Maske, Koruyucu Gözlük Kullanımı:

Hasta önlüğü, tedavi esnasında giysilere kan ve tükürük aracılığıyla bakterilerin geçişini engeller.

Kan, tükürük ve solunum yoluyla, hekim, hasta ve yardımcı personel arasında mikrop geçişini engellemek amacıyla muayene eldiveni, maske ve koruyucu gözlük kullanılmaktadır. Kliniğimizde yapılan tedavilerde her hasta için tek kullanımlık ürünler tercih edilmektedir.

dis klinigi hijyen kurallari bagdat caddesi

Kullanılan Malzemelerin Atılması:

Kullanılan iğne uçları kırılıp ağzı kapalı özel enjektör kutularında toplanarak imha edilir. Bütün atıklar, kliniğimizde Normal Atık ve Tıbbi Atık olmak üzere ayrı çöplere atılmaktadır. Tıbbi Atıklar, Sağlık Bakanlığı’nın standartlarına uygun olarak Belediye’nin Tıbbi Atık Konteynerlarına yollanmaktadır.

 

Bizimle Canlı İletişime Geçin.

Randevunuzu Birlikte Oluşturalım.

This post is also available in: en tr