Bağdat Caddesi Birgen Plaza No: 226 Kat: 4/16 Kadıköy/İstanbul

0(532)3168100

Telefon

0 (216) 348 37 37

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

Adres

Bağdat Caddesi Birgen Plaza No:226-16 Kat: 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

E-mail

info@sonodent.com.tr

Cerrahi / 20 Yaş Dişleri

This post is also available in: tr

20-yas-disleri-cerrahi-uygulamalar

Cerrahi ve 20 Yaş Dişleri:

20 yaş dişleri, genellikle 17-25 yaşları arasında ağız içersine gelmeye başlayan ve diş dizisinin sonunda yer alan azı dişleridir. Eğer 20 yaş dişlerinde problem yoksa ve diş dizisi üzerinde yeterli yer mevcutsa dişler ağızda tutulabilir.

Çenede yer darlığı olduğunda 20 yaş dişleri çıkamayıp gömülü ya da yarı gömülü kalır. Bu durumda bazen önünde bulunan azı dişinin köküne baskı yapabilir, kist oluşturabilir, uyguladığı basınçla ön bölge dişlerinde çapraşıklık yaratabilir. Yüzde ağrı ve şişlik, ağız açmada zorluk ve çene ekleminde ağrı gibi problemlere yol açabilir. Bazen de hiçbir probleme yol açmadan senelerce gömük kalabilir

20 yaş dişlerinin elimine edilmesi ya da ağızda bırakılması kararı, ağız içi muayene ve görüntüleme analizine bağlı olarak verilir.

 

WAND

Bilgisayar Destekli Anestezi Sistemi:
  • WAND sisteminin özel çok ince uçlu ve tek kullanımlık steril iğnesi yardımıyla anestezi yavaş ve ağrısız bir şekilde uygulanır.

  • Anestezi sırasındaki basınç ve gönderilen anestezik madde miktarı WAND’ın bilgisayarı tarafından ayarlanır. WAND, anestezi işleminin ağrı hissini yaratan basınç düzeyinin altında tamamlanmasını sağlar.

 

Bizimle Canlı İletişime Geçin.

Randevunuzu Birlikte Oluşturalım.

This post is also available in: tr